free amp templates

ART PREFABRİK

Prefabrik evler hakkında merak edilenler

Prefabrik evler hakkında merak edilenler

Son dönemlerde prefabrik evlere olan yoğun talep birçok soruyu da beraberinde getiriyor. İşte prefabrik evler hakkında merak edilenler. Ekonomik olmaları ve depreme dayanıklılıklarıyla tercih edilen prefabrik evlere olan ilgi her geçen gün artıyor. Prefabrik ev yaptırmak için neler yapmanız gerektiği sorusu zihninizi meşgul ediyorsa prefabrik ev için gerekenlere göz atın.
İşte 10 maddede prefabrik ev için gerekenler...

Mobirise

Prefabrik Ev Yapı ve Ruhsat

Prefabrik ev her arsaya yapılabilir mi?
Prefabrik ev imarlı arsalara yapılır.

Arsa alırken nelere dikkat edilmeli?
Prefabrik ev yaptırmak için alınacak arsanın öncelikle imar durumunun ilgili belediyeden öğrenilmesi gerekiyor. Ayrıca arsanın altyapı ihtiyaçlarının karşılandığından emin olmak için ilgili belediyenin hizmetlerindeki yeterliliklere bakmak gerekiyor.

Tarlaya Prefabrik ev yaptırılabilir mi?
Tarlaya prefabrik ev yaptırmak için, tarlanın yola cephesi olması şart. Kadastrol cepheli tarlalarda yüzde 5 imar izni var ve maksimum 250 metrekarelik ev yapılabiliyor. Yani kadastrol cepheli 5 bin metrekarelik tarlada 250 metrekareye kadar prefabrik ev yapılıyor.

Mobirise

RUHSAT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR ?

RUHSAT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR? 
Ruhsat işlemleri için her bölgenin belediyesinin farklı uygulaması var. Bu yüzden ruhsat işlemleri için gerekli evrakları ilgili belediyeye danışarak öğrenmek gerekiyor. Daha sonraki adım ise prefabrik evi yapacak firmadan statik hesap dosyası ve mevcut projeyi almak. Bu adımdan sonra da basit bir temel betonu dökülür ve ruhsat işlemlerine başvurulur.

YAPI RUHSATI KAÇ KERE ALINIR
Yapı ruhsatı yalnızca 1 defaya mahsus veriliyor. Bu sebeple ruhsat alındıktan 5 yıl içinde projenin tamamlanması gerekiyor. 5 yıl sonrasında ise süre uzatılabilir.

Mobirise

FİRMA SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Prefabrik evi yaptırmadan önce seçilecek firmanın güvenilirliğini ve sunduğu hizmetleri incelemek gerekiyor. Söz konusu firmanın üretim teknikleri de bu noktada önem arz ediyor. Seçici olmak için firmanın showroom'unun gezilmesi ve üretim tesislerine bakılması gerekiyor.

KONUT KREDİSİ KULLANILIR MI?
Arsa ve firma mevzularını hallettikten sonra sıra evi yaptırmaya geldi ve bunun için konut kredisi kullanmayı düşünüyorsunuz. Prefabrik ev yaptırmak için konut kredisi veren bankalar var.

Mobirise

Sık yapılan hatalar

Prefabrik ev satın alırken, en ucuz malzemelerden üretilmiş olanları tercih etme, geçici bir yatırım olarak görme, tuğla çeşitlerinin seçilmemesi ucuz malzeme kullanılmak istenmesi de sıkça yapılan hatalardandır.

Depreme dayanıklı olan bu evler aynı zamanda deprem vb. afetlerde de sığınılacak en güvenli yapılardandır. Yapı malzemelerinin ucuz seçilmesi prefabrik yapılar için yapılan en büyük hatalardandır.


Türkiyenin prefabrikçisi ART Prefabrik' e bekliyoruz

ART Prefabrik ile modern yaşam alanlarına...

Aradığınız her türlü model ve büyüklükte prefabrik yaşam alanlarına ekonomik fiyatla ART Prefabrik ile sahip olabilirsiniz.


ART tek katlı prefabrik evler 4 mevsim kullanıma uygunluğu ve farklı iklim bölgelerine göre tasarlanmış olarak üretilir. Tek katlı prefabrik evlerde kullandığımız teknoloji ile uzun ömürlü çevre dostu ve gelecek nesillerimize daha iyi yaşanabilir bir Dünya bırakmak hedefinde emin adımlarla koşuyoruz.
Ürettiğimiz tek katlı prefabrik evlerin en yüksek standartlarda olması konfor ve estetik dizayn kadar önemlidir. Tüm yapılarımız yüksek yalıtım ve maksimum enerji kullanımına göre hazırlanmıştır.
Kullandığımız son teknoloji ile hızlı üretim yaparak son derece güvenli, çevreye duyarlı konut yapılarımızla siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.


Bu web sitesi Mavvo Bilişim ve Bilgi Sistemleri tarafından tasarlanmıştır.
http://erp.info.tr/
http://onlinemuhasebeprogrami.com/
http://depostokprogrami.com/